"Вчимо з дитиною правила дорожнього руху»

Шановні батьки, хотілося б поговорити про важливе питання - це питання про знанні та дотриманні правил дорожнього руху. Статистика дорожньо-транспортних пригод свідчить про те, що діти часто опиняються в аварійних ситуаціях на вулицях нашого міста.

Проблема безпеки дорожнього руху на даний момент є однією з досить важливих міських проблем.

Населення зростає, все більше людей купують автомобілі для особистого користування. Збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод. Відбувається вони, на жаль, і з участю дітей дошкільного віку. Найчастіше дитина не розуміє реальної небезпеки, яка загрожує йому на дорозі, тому і відноситься до Правил дорожнього руху без належної уваги.

Пам'ятаєте!

Діти вчаться дотримуватися правил дорожнього руху, беручи приклад з членів своєї родини та інших дорослих. Особливо приклад батьків вчить дисциплінованої поведінки на дорозі.

Бережіть своїх дітей!

 Діти повинні засвоїти:

  • обов'язки учасників дорожнього руху;
  • основні терміни і поняття правил дорожнього руху, таких як: дорога, дорожній рух, залізничний переїзд, транспортний засіб, маршрутний транспортний засіб, перехрестя, пішохідний перехід, лінія тротуарів, проїжджа частина, розділова смуга, регулювальник;
  • обов'язки пішоходів та пасажирів;
  • перевезення людей;
  • рух у житлових зонах;
  • особливості безпечного руху на велосипеді.
  • сигнали світлофора і регулювальника;
  • регулювання дорожнього руху;
  • попереджувальні сигнали;
  • рух через залізничні колії;

Важливо щоб батьки були прикладом для своїх дітей у дотриманні правил дорожнього руху.

- Переходячи дорогу, тримайте дитину за руку.

- Не перебігайте дорогу, ідіть спокійно.

- Не розмовляйте коли виходьте на проїжджу частину, це відволікає дитину.

- Переходьте дорогу тільки на зелений колір світлофора.

- «Пішохідний перехід»- місце для переходу проїзної частини, поясніть це дитині.

- З пасажирського транспорту виходьте першими.

- Звертайте увагу дитини на машини, які їдуть з великою швидкістю.

- Діти повинні грати тільки на дитячих майданчиках, але не на проїжджій частині.

Шановні батьки, вчіть своїх дітей дотримуватися правил дорожнього руху і будьте прикладом для наслідування!

ФІЗИЧНА БЕЗПЕКА ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Діти потребують зараз особливої турботи та уваги. Через невеликий життєвий досвід і особливості дитячої психіки їм загрожує більше небезпек—фізичних та психоемоційних—ніж дорослим. Водночас існують інструменти, які дозволяють мінімізувати ризики та вберегти фізичне та психічне здоров’я дитини. Дізнайтеся важливі правила безпеки дітей під час війни.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ДИТИНИ ПІД ЧАС ЕВАКУАЦІЇ

1.Заспокойтеся самі. Чим молодші діти, тим сильніше їхній психоемоційний стан залежить від стану батьків. Тому спочатку знайдіть точку рівноваги для себе. Доступний практично всім спосіб – дихальні вправи. Психологиня Світлана Ройз радить зробити дихальні вправи, обійняти самого себе, легенько простукати все тіло долонями, обов’язково потягнутися. Уконспектіонлайн-лекції фахівчині ви знайдете 46 робочих інструментів подолання стресу для дорослих та дітей.Лише після того, як стабілізуєтеся самі, починайте говорити з дитиною: спокійно та не надто голосно.

2.Скажіть слова підтримки.«Ми в порядку. Ми будемо робити все, що в наших силах»,«Я доросла, я знаю, що робити»,«Я з тобою». За необхідності повторюйте.

3.Домовтеся про правила поведінки. У небезпечній ситуації дитина повинна виконувати ваші розпорядження миттєво і без сперечань.

·         Ваші прохання повинні бути лаконічними та зрозумілими.

·         Якщо є можливість, завчасно порепетируйте в ігровій формі головні команди:«Стій»,«Не торкайся цього»,«Викинь це»,«Іди до мене».

·         Потренуйтеся разом із дитиною виконувати ці команди на швидкість.

4.Іграшку-супергероя — з собою! Попросіть дитину вибрати маленьку іграшку або талісман, який вона зможе покласти в кишеню. Це може бути навіть мушля з відпустки на морі або камінчик з рідного двора. Скажіть, що у хвилини, коли буде страшно чи самотньо, дитина може брати цю іграшку в руки, розмовляти з нею, розповідати їй про свої почуття.

5.Прикріпіть до верхнього одягу дитини бейдж з повною інформацією про неї.Ім‘я, прізвище, вік, контактні дані батьків, особливі медичні потреби дитини (якщо такі є), вкажіть групу крові. Окрім бейджа на одязі, покладіть дитині у кишеню записку та/або напишіть цю інформацію на її руці стійким маркером або ж наклейте цупкий скотч на одяг. Це варто зробити навіть з дітьми 7-10 років, які у звичайному житті пам’ятають персональні дані. У стані стресу забувати прості речі можуть навіть дорослі, а діти й поготів.

6.Сфотографуйте дитину перед тим, як вийти з дому. Якщо дитина загубиться, у вас буде найбільш точна фотографія, за якою люди зможуть швидше впізнати вашу дитину. Окрім цього, добре запам’ятайте (краще – запишіть), як саме одягнена дитина під час евакуації.

7.Перебувайте у фізичному контакті з дитиною. Тримайте її за руку або на руках, везіть у візку. Підтримуйте безпосередній контакт весь час, аж допоки поруч не з’явиться інший дорослий, якому ви можете довіряти. Передавайте дитину сторонній людині тільки у крайньому випадку, або якщо це військові або представники рятувальних служб – пам’ятайте, що існує небезпека викрадення дитини під час евакуації.

8.Домовтеся про місце, де ви зустрінетеся, якщо загубитесь (якщо дозволяє вік дитини).

9.Якщо дитина загубилася. У Міністерстві закордонних справ розробили пам’ятку з порадами, як діяти батькам.

·         Не панікуйте. Зберіться з думками, щоб діяти чітко.

·         Згадайте, де востаннє бачили дитину. Якщо в дитини є телефон – зателефонуйте.

·         Попросіть когось зі знайомих чи родичів залишатися на місці на випадок, якщо дитина повернеться.

·         Попитайте людей навколо, чи бачили вони дитину, назвіть основні прикмети, за наявності – покажіть фото дитини, опишіть, у чому вона одягнена.

·         За можливості, дайте оголошення через гучномовець.

·         Повідомте найближче відділення поліції чизателефонуйте 102. Якщо дитина загубиласьза кордоном, гаряча лінія: 116 000.

10.Важливий чат-бот: Дитина не сама.У меню чат-боту можна обрати одну з шести ситуацій, у якій вам потрібна допомога, та отримати детальні інструкції. Зокрема, чат-бот містить покроковий план дій у разі, якщо ваша дитина загубилася або ви знайшли чужу самотню дитину. Чат-бот було створеноОфісом Президента Україниспільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики.

11.Остерігайтесь зловмисників: будьте пильними. Зараз українським біженцям допомагає вся Європа. Щодня пересічні громадяни з різних країн від щирого серця діляться їжею, одягом, житлом. Та не слід забувати, що ворог може використовувати цю ситуацію, аби вдарити по найціннішому: по дітях. ЗаповідомленнямСумської обласної військово-цивільної адміністрації, ворожа авіація розкидає дитячі іграшки та мобільні телефони, які начинені вибухівкою. Відома журналістка та блогеркаКатерина Венжиктакож пише про диверсантів, які ховають вибухівку у дитячих іграшках. Поясніть це дитині й пильнуйте за тим, щоб вона брала іграшки та інші речі лише з вашої згоди та у вашій присутності. Ніякі«забуті»або«покинуті»іграшки, смартфони тощо з землі підбирати не можна! Детальніше про це дивіться нижче у розділі«Як уберегти дитину від мін та вибухівки».

ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД МІН ТА ВИБУХІВКИ

Ще у перші дні війни Національна поліція України попередила про виявлення на території нашої країни протипіхотних мін, так званих метеликів. Вони невеликі, пластмасові, бувають яскравого кольору—через це діти можуть сприймати їх за іграшку. Також ворог розкидає реальні дитячі іграшки, смартфони та інші цінні речі, начинені смертельно небезпечною вибухівкою.

Крім того, існує ризик замінувань. Причому не лише у зонах бойових дій чи на окупованих територіях, але й вздовж евакуаційних шляхів. Дізнайтеся, як вберегти дитину від мін та вибухівки.

1.Покажіть дитині фото мін-метеликів та упевніться в тому, що вона запам’ятала, як вони виглядають.

 

2.Введіть правило: не чіпати сторонні предмети(особливо якщо вони лежать без нагляду і виглядають покинутими). Поясніть дітям, як важливо бути пильними і не торкатися підозрілих предметів або покинутих іграшок, телефонів, побутових речей тощо. Домовтеся з дитиною: у разі, якщо вона помітить щось підозріле, вона має негайно повідомити про це вам або комусь з інших дорослих. Поясніть їй, що ні в якому разі не можна не тільки чіпати ці предмети, а й наближатися до них чи кидати в них чимось. Вибухівкою може бути начинена навіть«звичайнісінька»на вигляд кулькова ручка. Ви можете сказати дитині так:«Зараз усі допомагають Збройним Силам України, тож всі мають бути пильними. Якщо побачиш якісь покинуті речі або щось дивне—скажи мені, я дуже сподіваюся на твою уважність».

3.Оминайте зелені насадження, пустирі, розвалини, покинуті домівкитощо. Якщо рухаючись по евакуаційному шляху, ви робите зупинку, не заходьте на узбіччя (навіть у туалет) і не дозволяйте забігати на узбіччя дітям.

4.Розкажіть дітям про ознаки замінованих територій і попросіть її повідомляти вам, якщо таке побачить.Це можуть бути сигнальні стрічки, дротяні розтяжки (зазвичай на рівні колін), знаки з черепом та кістками, а також з написом: “УВАГА, МІНИ!”, “DANGER MINES!”, “ВНИМАНИЕ, МИНЫ!”.Водночас заміновані ділянки можуть не мати ніяких позначок. Тому поясніть дітям, що необхідно уникати й ділянок, які перелічені у попередньому пункті.

5.Що робити, якщо дитина опинилася на замінованій ділянці?

·         Не намагайтеся самостійно дістатися до дитини, аби звільнити її. Є великий ризик того, що ви можете підірватися самі на очах у дитини або погубити і себе, і її. Негайно зателефонуйте 101. До прибуття рятувальників заспокоюйте дитину голосом з того місця, де ви стоїте.

·         Якщо ваше місто/село знаходиться під окупацією або в ньому відбувалися бойові дії, не дозволяйте дитині пересуватися вулицями самостійно. Навіть якщо це знайомі шляхи, якими дитина у мирний час ходила сама.

·         Поясніть дитині, як діяти, якщо вона раптом опинилася на замінованій ділянці, а вас поряд нема. Не можна намагатися вийти самостійно, потрібно залишатися на місці нерухомо і голосно кликати по допомогу. У крайньому разі, якщо поряд нікого немає, потрібно йти назад повільно і обережно, максимально точно наступаючи на власні сліди.

6.Про виявлення будь-яких підозрілих знахідок Центр громадського здоровʼя рекомендує негайно сповіщати органи влади. Це може бути поліція (тел. 102), пожежна служба (тел. 101), ДСНС або ТрО. Надайте фахівцям максимально вичерпну інформацію про підозрілий предмет: його опис, місце розташування, дату й час виявлення. Якщо є можливість, дочекайтеся прибуття рятувальників, спостерігаючи за підозрілим предметом з безпечної відстані та попереджаючи про небезпеку оточуючих.

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЗА ТЕМОЮ

·         Мультфільм ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку: лісовий скарб.

·         Курс з інформування про ризики вибухонебезпечних предметіввід освітнього проєкту«Стопміна».

·         Посібник для самостійного вивчення населенням способів захисту від надзвичайних ситуацій та дій у разі їх виникнення від Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

·         Пам’ятка щодо правил поведінки (порядку дій) населення у разі виявлення підозрілого об’єкта, вибухонебезпечного предметавід Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

·         Новий бот«Дитячий лікар на війні» від Центру протидії дезінформації при РНБО України, де можна отримати безоплатну онлайн-допомогу від дитячих лікарів з усієї України.

Цей матеріал підготовлений в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).

***

Мультики для діток "Правила безпеки"

Як поводитись при виявленні невідомих предметів

***

 

Мультфільм ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку: безпечні канікули

 

***

 

 

17 вересня 2020 року відбулося  занятТЯ з безпеки дорожнього руху на території  закладу ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ на виконання Меморандуму про співробітництво між Батальйоном патрульної поліції в м. Кременчук та Департаментом освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області щодо реалізації проєкту «Шкільний офіцер поліції».

П’ять фактів про коронавірус, які варто знати батькам - поради МОН і МОЗ

П’ять фактів про коронавірус, які варто знати батькам - поради МОН і МОЗ

Міністерство освіти і науки разом з Міністерством охорони здоров’я дають роз’яснення батькам, як діяти в ситуації карантину.

 Про це інформує пресслужба МОН.

 “Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до  школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна”, – розповіла заступниця міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Так, у МОН і МОЗ зауважують, що інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

У міністерствах радять попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук), попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки, просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується.

Крім того, батькам радять посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення та уникати місць масового скупчення людей

Симптомами інфекції, як зазначають МОЗ і Міносвіти, є кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт.

У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак, переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

У разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

Крім того, Міносвіти та МОЗ зауважують, що маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

“Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда”, - наголошують у Міністерстві освіти та Міністерстві охорони здоров’я.

Як повідомляв Укрінформ, із 12 березня в Україні запроваджується тритижневий карантин у навчальних закладах та низка інших заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19.

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2895270-pat-faktiv-pro-koronavirus-aki-varto-znati-batkam-poradi-mon-i-moz.html

 

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ 20.05-24.05.2019